SportNogometDinamo deklasirao Fenerbahce na krilima Hajrovića

Dinamo deklasirao Fenerbahce na krilima Hajrovića

Fudbaleri Dinama briljantom pobjedom protiv Fenerbahčea počeli su novu sezonu u Evropskoj ligi. Modri su na Maksimiru u okviru grupe D deklasirali turskog velikana sa 4:1. Već u 16. minuti mladi Šunjić je pogodio za 1:0, a samo devet minuta kasnije nakon prekrasne akcije i asistencije Marija Gavranovića naš Izet Hajrović je udvostručio vodstvo. Neustadter je vratio nadu Feneru pogotkom u 47. minuti, ali kada je Hajrović poslije velike greške gostujuće odbrane u 57. minuti postigao svoj drugi gol, jasno je bilo da će Modri slaviti. Tri minute kasnije Olmo je potpuno dotukao Fenerbahče za konačnih 4:1. Amer Gojak je odigrao svih 90 minuta uz sjajnu partiju na sredini terena, te je kao i Hajrović zaradio žuti karton. Vrijedi istaći da je Hajrović pri izlasku iz igre u 82. miniti zaradio ovacije kompletnog gledališta. Ognjen Vranješ je odigrao 90 minuta u porazu Anderlechta protiv Trnave sa 1:0, a Bayer Leverkusen je nakon dva gola zaostaka protiv Ludogoretsa napravio veliki preokret i pobijedio je sa 2:3. Arsenal je na svom terenu pobijedio Vorsklu sa 4:1, uz dva gola Aubameyanga i po jedan pogodak Welbecka i Oezila, dok je Milan teže od očekivanog golom Higuaina slavio na gostovanju protiv luksemburškog Dudelangea rezultatom 0:1.