SportNogometDinamo i C.Zvezda prošli, Fenerbahce eliminisan

Dinamo i C.Zvezda prošli, Fenerbahce eliminisan

Odigrani su uzvratni mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Ekipa Dinamo Kieva, nakon remija od 1:1 u prvom meču, u revanšu na domaćem terenu slavila je sa 2:0 protiv Slavije iz Praga i tako se plasirala dalje. BATE je, poslije minimalnih 1:0 u prvom meču, u uzvratnoj utakmici remizirao 1:1 protiv azerbejdžanskog Qarabaga, što je Bjelorusima bilo dovoljno za prolaz u play-off Lige prvaka. Spartak Moskva, koja je u prvom meču poražena sa 3:2 od PAOK-a, u revanšu u Moskvi je igrala bez golova, čime je grčka ekipa uspjela izboriti plasman u naredni krug. Prolaz dalje osigurao je i zagrebački Dinamo, nalkon trijumf od 1:0 golom Gavranovića u 74. minuti, nad kazahstanskom Astanom. U prvoj utakmici Zagrepčani su slavili sa 2:0. Izet Hajrović odigrao je cijeli susret, Amer Gojak zamijenjen u 70. minuti. Atinski AEK također je prošao dalje, izbacivši Celtic. Pogocima Gala i Livaje, grčki klub je slavio sa 2:1 (Sinclair za Celtic). U prvom meču bilo je neriješeno, 1:1. Vrijedi pomenuti da je Jozo Šimunić imao izuzetnu šansu u sudijskom za Škote, ali je nije iskoristo. U derbiju 3. pretkola slavila je Benfica. Nakon minimalne pobjede od 1:0 na svom terenu, Portugalci su izborili 1:1 na vrućem gostovanju kod Fenerbahcea. Povela hje Benfica golom Fernandesa u 26. minuti, izjednačio Potuk u 45. Mađarski Vidi, za koji nastupa Anel Hadžić, također je ušao u play-off, zahvaljujući golu u gostima. Večeras su odigrali 0:0 na svom terenu protiv Malmoa, nakon 1:1 u Švedskoj. Susret između Spartaka iz Trnave i Crvene Zvezde je riješen tek u produžecima, a čovjek odluke bio je Radonjić, koji je u 98. minuti istrčao pred vratara Chudyja i pogodio gornji ugao gola za prolaz beogradskog kluba u play-off Lige prvaka. Mogao je Spartak izjednačiti u 121. minuti, ali Godal je pogodio prečku s bijele tačke. Prethodno je bilo 1:1 u regularnih 90 minuta, rezultat kojim je zaključen i prvi meč u Beogradu (Bakos u 6. minuti za Spartak, Ben minut kasnije za Zvezdu). Ajax je deklasirao Standard sa 3:0 na Johan Cruijff Areni i sa ukupnih 5:2 prošao dalje. Veteran Jan-Klaas Huntelaar načeo je mrežu Standarda u 30. minuti, zatim je De Ligt povećao na 2:0 u 34., da bi priču zaključio Neres u 46. Gojko Cimirot ušao je u 54. minuti kod belgijske ekipe.