SportNogometDinamo, Malmo, Valencia, Macabi i Shakhtar u grupnoj fazi Lige prvaka

Dinamo, Malmo, Valencia, Macabi i Shakhtar u grupnoj fazi Lige prvaka

Zagrebački Dinamo za koji nastupa naš Armin Hodžić se plasirao u Ligu prvaka nakon što je večeras u uzvratnoj utakmici play-offa na Maksimiru savladao Skenderbau sa 4:1 (ukupni rezultat 6:2).

Dinamo je u vodstvo došao u 9. minuti kada Soudani pogađa za 1:0, međutim samo minut kasnije Esquerdinh pogađa za 1:1.

U 15. minuti reprezentativac BiH Armin Hodžić dovodi u prednost Dinamo od 2:1. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Već na početku drugog poluvremena Dinamo ostaje sa igračem manje jer je Goncalo dobio drugi žuti karton zbog nesmotrenog starta.

Nakon toga u 52. minuti Mamić je bio prisiljen iz igre izvesti Armina Hodžića kako bi u igru ušao Antolić i pojačao zadnju liniju.

Međutim Dinamo je do kraja stigao do još dva pogotka, prvo je Travel u 55. minuti pogodio za 3:1, da bi Soudani svojim drugim golom zapečatio sudbinu Skenderbaua kada u 80. minuti pogađa za 4:1.

Dinamo će nakon ove pobjede igrati u grupnoj fazi Lige prvaka.

Pored Dinama u grupnu fazu lige prvaka plasirao se i Malmo koji je večeras savladao Celtic sa 2:0, te sa ukupnih 4:3 izbori plasman dalje.

Macabi iz Tel Aviva je remizirao sa Baselom 1:1, ali zbog više postignutih golova u gostima izborio plasman dalje (ukupan rezultat 3:3)

Monaco je uspio pobjediti Valenciu sa 2:1, ali kneževima to nije bilo dovoljno da stignu rezultat iz prve utakmice (1:3), te se Valencia zbog bolje gol razlike plasirala u grupnu fazu elitnog natjecanja.

U grupnu fazu Lige prvaka plasirao se i ukrajinski Shakhtar koji je remizirao večeras sa Rapidom, ali zbog pobjede u prvoj utakmici u Beču Ukrajinci će takmičenje nastaviti u najpopularnijem nogometnom takmičenju u Evropi.