Naslovnica Sport Nogomet Dinamo savlad...

Dinamo savladao Spartak i konačno osigurao proljeće u Evropi

26

Zagrebački Dinamo je pobijedio Spartak Trnavu sa 3:1 u 4. kolu grupe D Evropske lige i tako je nakon 49 godina osigurao proljeće u Evropi. Modrima je za taj oodvig bio dovoljan i bod, ali su stigli do četvrte uzastopne pobjede. Dinamo je poveo u 22. minuti, a strijelac je bio naš Amer Gojak. Novopečeni Zmaj se odlično snašao u gužvi pred golom gostiju i petom je poslao loptu u mrežu za erupciju oduševljena na Makismiru.

Već u 36. minuti bilo je 2:0. Nakon brze akcije ubacio je Stojnović na drugu stativu gdje je loptu u vlastitu mrežu poslao Andrej Kadlec. Slovaci su do kraja uspjeli da smanje preko Chanturishvilija u 65. minuti, ali je Oršić deset minuta prije kraja riješio sve dileme oko pobjednika za konačnih 3:1, nakon čega je počelo veliko slavlje Zagrepčana. Amer Gojak i Izet Hajrović odigrali su cijeli meč za domaće. Dalje je prošao i Arsenal kojem je dovoljan bio i remi bez golova protiv Sportinga, a Sead Kolašinac je u igru ušao u 60. minuti. Salzburg je sa ubjedljivih 2:5 kao gost nadigrao Rosenborg za koji je svih 90 minuta odigrao Besim Šerbečić, dok je na drugoj strani Smail Prevljak u igru ušao u 85. minuti. Tek oporavljeni Darko Todorović meč je odgledao sa klupe. Do vrijednog boda stigao je i Milan na gostovanju protiv Seville, a bilo je 1:1.