ZDKSportDini Markoviću i Lani Zakić druga mjesta na turniru Šahovskih nada BiH...

Dini Markoviću i Lani Zakić druga mjesta na turniru Šahovskih nada BiH za 2017.

Nakon trogodišnje pauze turnir Šahovskih Nada BiH održao se po četrnaesti put. Organizator je bio OŠK Živinice. Turnir je bio pozivnog karaktera. Pravo nastupa imali su takmičari i takmičarke koji su naprvenstvu države za 2017. godinu osvojili jedno od prva tri mjesta u svojim kategorijama.

Na turniru je nastupilo i četvoro šahista iz ŠK Čelik Zenica i to Dino Marković, Lana Zakić, Lorena Čerkez i Orhan Bečić.

Najbolje rezultate ostvarili su osvajanjem drugih mjesta u svojim kategorijama, Dino Marković u kategoriji M-U16, U18, te Lana Zakić u kategoriji djevojčice U8, U10. U ovoj kategoriji Lorena Čerkez osvojila je 6. mjesto. Orhan Bečić osvojio je 6. mjesto u kategoriji M-U8, U10.

Vrijedi napomenuti da su u Dininoj kategoriji bila i dva FIDE majstora. Evo te tabele: