SportTenisĐoković i Nishikori u polufinalu US Opena

Đoković i Nishikori u polufinalu US Opena

Japanski teniser Kei Nishikori je savladao Marina Čilića u četvrtfinalu US Opena i došao do plasmana u polufinale ovog Grand Slam turnira. Nishikori je slavio rezultatom 3:2, po setovima 2:6, 6:4, 7:6, 4:6 i 6:4. Ipak, Marin Čilić je odlično ušao u meč i zahvaljujući brejkovima u četvrtom i osmom gemu poveo sa 1:0 u setovima. Bio je Čilić siguran na svom servisu u prvom setu, a tako je bilo sve do sedmom gema drugog seta. Čilić je prvi stigao do brejka u drugom setu kada je poveo sa 4:2, ali je Nishikori u narednom gemu uzvratio istom mjerom. Hrvatski teniser je postajao sve nervozniji, uslijedile su neke neprisiljene greške, a Nishikori je to sve iskoristio i došao do novog brejka u devetom gemu. Poveo je tada Japanac sa 5:4, a potom odservirao za 1:1 u setovima.

Iskoristio je Nishikori svoj dobar ritam, pa je već u prvom gemu trećeg seta napravio brejk, ali je Čilić uspio uzvratiti u osmom kada je poravnao na 8:8. Treći set je otišao u tiebreak u kojem su oba tenisera bila izuetno nesigurna na servisu, ali je nervoza Čilića ponovo učinila svoje, a Nishikori je stigao do preokreta i vodstva u setovima od 2:1. Vratio se Marin Čilić u četvrtom setu i zahvaljujuči brejku u sedmom gemu je uspio poravnati na 2:2, pa je peti set odlučivao o putniku u polufinale. Nishikori je brejkom u četvrtom gemu petog seta stigao do vodstva od 3:1, ali se Čilić uspio vratiti kada je svom protivniku u sedmom gemu oduzeo servis i smanjio zaostatak na 4:3. Ipak, Čiliću je ponestalo snage i koncentracije u finišu meča. Uspio je odbraniti brejk loptu u osmom gemu, ali je Nishikori iskoristio brejk, set i meč loptu u desetom gemu, pa je došao do plasmana u polufinale US Opena, gdje će igrati protiv Novaka Đokovića. Srbijanski teniser je nadigrao Johna Milmana iz Australije sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:4), te zasluženo izborio prolaz dalje. Australijanac je pružio dobar otpor, ali je Đoković sjajno ušao u meč, te već u drugom gemu došao do brejka. Jedini brejk Millman je imao u posljednjem gemu, ali je srbijanski teniser dobio prvi set 6:3. U drugom setu također kvalitetan tenis, a Đoković do brejka dolazi u devetom gemu, te dobija 6:4. Millmanu nije ostalo puno nade da može do iznenađenja, Đoković je rutinski riješio meč, te i treći set dobio 6:3.