SportRukometDobre partije Burića i Tarabochije u rukometnoj Ligi prvaka

Dobre partije Burića i Tarabochije u rukometnoj Ligi prvaka

Benjamin Burić pružio je još jednu odličnu utakmicu na golu njemačkog velikana Flensburga. Njemački tim je u 1. kolu Lige prvaka savladao na gostovanju viceprvaka Evrope Nantes rezultatom 31:34, a bh. golman je upisao 12 odbrana u ovom meču. Francuski tim je samo u uvodnim minutama imao po gol prednosti, ali je u ostatku meča Flensburg imao jako dobru prednost. Na odmor gosti odlaze sa dva gola prednosti (16:18), da bi u nastavku bez većih problema završili posao i došli su do pobjede u derbiju 1. kola. Rod je predvodio goste sa šest golova, pet je dodao Lauge Schmidt, dok je kod Nantesa Rivera zabio šest. Marko Tarabochia odigrao je jako dobar meč u pobjedi Wisle Plock nad švicarskim Thunom 34:24 i postigao je pet pogodaka.