SportKošarkaDurant odveo Golden State do nove pobjede nad Clevelandom

Durant odveo Golden State do nove pobjede nad Clevelandom

Košarkaši Golden State Warriorsa riješili su večeras u Quicken Loans Areni finalnu seriju NBA lige jer su pobijedili domaće Cavalierse sa 110:102 i na taj način došli samo na korak od nove titule. Ako je neko prije treće utakmice finala NBA lige pomislio da se Cavsi mogu vratiti u ovu seriju, gadno se prevario, a to je potvrdio nezaustavljivi Kevin Durant koji je vodio svoj tim do treće pobjede i vjerovatno nedostižne prednosti. Kao što se i očekivalo, Cavsi su sjajno ušli u meč i rano su poveli 12 razlike. Ipak, Warriorsi se vraćaju i poravnavaju rezultat, ali sredinom druge dionice bilo je i 13 razlike za domaće (50:37). Na poluvremenu su Cavsi vodili 58:52. To je otprilike bilo to kada su u pitanju domaći. U drugom poluvremenu igru su kontrolisali gosti koji su brzo okrenuli rezultat u svoju korist, a u posljednjih nekolko minuta se ušlo u egalu (96:96). Ipak, tada je na scenu stupio Durant koji je pogađao sve što je bacio prema košu i gosti su slavili pobjedu sa osam razlike. Durant je imao učinak od 43 poena i 13 skokova. Iz igre je šutirao nevjerovatnih 15 od 23, a za tri poena šest od devet. Naredni najefikasniji kod gostiju bio je Steph Curry sa 11 poena uz šut za tri poena jedan od 10. Klay Thompson je ubacio samo 10 poena. Kod Cavsa LeBron je imao 33 poena, 11 asistencija i 10 skokova uz šut iz igre 13 od 28 i jedan od šest za tri. Kevin Love je dodao 20 koševa i 13 skokova.