SportNogometDvije Borussije opravdale očekivanja, pobjedu odnijeli gosti iz Dortmunda

Dvije Borussije opravdale očekivanja, pobjedu odnijeli gosti iz Dortmunda

Obje ekipe u posljednje vrijeme postižu, ali i primaju mnogo golova što su potvrdili i na jučerašnjoj utakmici.

Već u desetoj minuti Reus je doveo Milionere u vodstvo golom iz penala, ali je Stindl pred sami odlazak na odmor poravnao rezultat na asistenciju Hahna.

Početkom drugog poluvremena viđen je prvi preokret kada je Schmelzer postigao autogol.

Ipak, pola sata prije kraja Aubameyang je izjednačio na asistenciju Dembelea da bi tri minute prije kraja meča Guerreiro donio pobjedu ekipi iz Dortmunda golom za 2:3.

Dortmundska Borussia s novom pobjedom prestigla je Hoffenheim i sada je trećeplasirana ekipa Bundeslige, dok je ekipa iz Monchengladbacha na 10. poziciji.