SportNogometDžeko asistent Underu za važnu pobjedu Rome

Džeko asistent Underu za važnu pobjedu Rome

Vrlo važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka upisala je Roma na gostovanju Cagliariju rezultatom 1:0. Roma je željela vratiti prednost od četiri poena u odnosu na Inter koji se nalazi na petom mjestu u Seriji A, a za to je bila pobjeda na tradicionalno nezgodnom gostovanju na Sardiniji. Igrao se 15. minut susreta kada je Edin Džeko asistirao, a Cengiz Under pogodio za vodstvo Rome. Ovaj gol je, ispostavit će se, donio trijumf Vučici i vrlo važna tri boda. U nastavku meča igralo se otvoreno na obje strane, ali je velikih prilika nedostajalo. Gosti su uspjeli sačuvati prednost i upisati pobjedu. Bosanskohercegovački reprezentativac i kapiten, Edin Džeko, odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta i itekako bio koristan prilikom osvajanja važnih bodova.