SportNogometDžeko i Pjanić sa svojim timovima u osmini finala Lige prvaka

Džeko i Pjanić sa svojim timovima u osmini finala Lige prvaka

Odigrane su i utakmice šestog kola grupne faze Lige prvaka u grupama C i D, a dva reprezentativca Bosne i Hercegovine, Edin Džeko i Miralem Pjanić, plasirala su se u nokaut fazu najjačeg klupskog takmičenja na svijetu. Roma je dominirala protiv Qarabaga u prvom poluvremenu, a domaći su najbolje šanse imali pred kraj prvog poluvremena. Prvo kada je Konstantinos Manolas šutirao glavom pored gola, a zatim su poušali Džeko i Nainggolan, kada je Šehić intervenisao. Rimska Vučica došla je do prednosti u 53. minuti. Džeko je šutirao, Šehić odbranio, a Perotti je odbijenu loptu pospremio u gol. Bosanskohercegovačkom napadaču pripisana je asistencija kod ovog pogotka. Rimljani su imali dobru priliku i u 62. minuti kada je šutirao Nainggolan, a Šehić je sjajno intervenisao. Do kraja utakmice nije bilo promjena rezultata, te je Roma došla do prvog mjesta u grupi, s kojeg će u nokaut fazu. Džeko je odigrao svih 90 minuta.

Atletico je u Londonu protiv Chelsea imao prvu veću priliku, a Fernando Torres je u petoj minuti je mogao postići pogodak protiv bivšeg kluba. U nastavku redale su se šanse Plavaca. Morata je od 17. do 24. minute imao tri velike prilike. Bakayoko je u 38. minuti šutirao pored gola. I u nastavku tim sa Stamford Bridgea je prijetio. Pokušao je Christensen u 49. minuti, a minutu poslije priliku je imao i Morata. Luis je u 53. minuti pogodio stativu, a u 56. Atletico Madrid je došao do prednosti. Niguez je pogodio na asistenciju Torresa za 0:1. Chelsea je bio bolji u nastavku, a u 75. minuti Savić je postigao autogol za 1:1 i taj rezultat je ostao do kraja. Juventus je u Pireju bio bolji od Olympiacosa. Dybala je prvi zaprijetio u sedmoj minuti, a u 15. Cuadrado je postigao pogodak za prednost Stare dame. Do kraja prvog poluvremena viđene su još dvije velike šanse. Higuain je prijetio na jednoj, a Đurđević na drugoj strani. U drugom poluvemenu Olympiacos je imao bolje prilike. Pokušavao je Pardo 57. minuti i Marin minutu poslije. Zatim Ben Nabouhane u 83. minuti, ali nije bilo promjene rezultata. Bernardeschije u 89. minuti pogodio za 0:2. Juventus je ostao na drugoj poziciji nakon završene grupne faze i plasirao se u nokaut fazu. Vrijedi istaći da je Pjanić dobio šansu sa klupe u 62. minuti kada je zamijenio Dybalu.Barcelona je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu od Sportinga. Vrijedi istaći šanse Gomeza u 20. minuti i Suareza pet minuta poslije, ali u prvom dijelu utakmice mreže su ostale mirovati. Katalonci su bili opasniji i u nastavku, a Aleix Vidal je bio u dobroj prilici u 51. minuti. Tim sa Nou Campa poveo je u 59. minuti kada je pogodio Alcacer. Do kraja su najviše pokušavali Bas Dost na jednoj i Messi na drugoj strani, ali nije bilo promjene rezultata do sudijske nadoknade kada je Mathieu postigao autogol za konačnih 2:0.