SportNogometDžeko i Spalletti se ipak rukovali nakon meča

Džeko i Spalletti se ipak rukovali nakon meča

Sinoćnju pobjedu Rome nad Pescarom rezultatom 4:1 u potpunosti je zasjenio potez Edina Džeke, koji je prilikom izlaska iz igre u 71. minuti psovao prema klupi svog kluba. Bh. napadač se nije vraćao na klupu, već je vidno izrevoltiran i ljut zbog Spallettijeve odluke otišao direktno u svlačionicu. Italijanski mediji su jutros puni natpisa o navodnoj svađi na relaciji Džeko – Spalletti, ali jedina tačna informacija je da su se trener i napadač Rome nakon utakmice prijateljski pozdravili i ostavili to iza sebe. “Sa Džekom sam se izgrlio i izljubio nakon utakmice. Potreban mi je na utakmicama protiv Lazija, Milana i Juventusa i zato nisam želio da rizikujem”, poručio je Luciano Spalletti. Edin Džeko se sinoć nije upisivao u strijelce uprkos tome što je Roma postigla čak četiri pogotka, ali je svim srcem želio doći do barem jednog gola kojim bi pretekao Bellottija i preuzeo prvo mjesto liste strijelaca u Seriji A. Naš napadač se trudio, šutirao iz svih pozicija, ali ga jednostavno ‘gol nije htio’ u Pescari, pa mu je zato izlazak iz igre 20 minuta prije kraja utakmice protiv poludrogiranog protivnika tako teško pao.