SportNogometDžeko odveo Romu u četvrtfinale, Sevilla utišala Old Trafford

Džeko odveo Romu u četvrtfinale, Sevilla utišala Old Trafford

Odigrane su još dvije revanš utakmice osmine finala nogometne Lige prvaka, Roma je na svom Olimpicu dočekala Shakhtar nakon što su Ukrajinci slavili u prvom duelu sa 2:1, ali u revanšu je Roma golom kapitena naše nogometne reprezentacije Edina Džeke u 52.minuti pobjedila sa 1:0 i prošla u četvrtfinale. U posljednjih desetak minuta je Shakhtar ostao sa igračem manje nakon isključenja Ordetsa.  Na Old Traffordu su snage odmjerili Manchester United i Sevilla i nakon 0:0 u prvom duelu je engleski tim važio za favorita, ali je Sevilla pobjedila sa 2:1 i tako izborila svoje prvo četvrtfinale Lige prvaka. Junak pobjede je bio napadač gostiju Ben Yedder, koji je u igru ušao u 72.minuti i samo dvije minute nakon toga je svoj tim doveo u vodstvo, da bi u 78.minuti postigao i drugi gol. Do kraja je Lukaku golom u 84.minuti samo ublažio poraz svog tima.