SportDržavni TimDžumhur izgubio od Zeballosa i završio nastup na ATP Challengeru u Moskvi

Džumhur izgubio od Zeballosa i završio nastup na ATP Challengeru u Moskvi

Najbolji bh. reniser Damir Džumhur danas je u četvrfinalu ATP Challengera u Moskvi odmjerio snage sa Argentincem Horacijem Zeballosom. Argentinski teniser je pobijedio 2:0 u setovima i plasirao se u polufinale.

Džumhur je dobro otvorio meč i napravio break, no, potom je izgubio svoj servis. Problemi su nastali u četvrtom gemu kada je Zeballos ponovo oduzeo servis Džumhuru i poveo sa 3:1. Argentinac je imao priliku da riješi prvi set u svoju korist i to na svoj servis pri rezultato 5:3 u gemovima, no, Džumhur je napravio break, a potom se sigurnim servisom vratio se u igru. Nakon 34 minute prvog seta bilo je 5:5 u gemovima. Prvi set je odlučen u tie breaku gdje je uspješniji bio Zeballos rezultatom (7:4) i tako poveo sa 1:0 u setovima.

Ceballos je u petom gemu drugog seta napravio break i poveo sa 3:2, ali je Džumhur uzvratio i izjednačio. Kada se očekivao da će preokrenuti stvari u svoju korist, naš teniser nije iskoristio svoj servis, pa je Ceballos ponovo bio u značajnoj prednosti. Trećim breakom je Argentinac osvojio drugi set i slavio u ovom meču te prošao u polufinale ATP Challlengera u Moskvi.