SportOstali sportoviDžumhur poražen od Dimitrova na startu turnira u Pekingu

Džumhur poražen od Dimitrova na startu turnira u Pekingu

Damir Džumhur poražen je na startu turnira iz Serije 500 koji se igra u Pekingu. Našeg najboljeg tenisera je savladao Bugarin Grigor Dimitrov sa 2:1 u setovima. Žrijeb nije bio naklonjen Džumhuru, jer je Dimitrov trenutno osmi igrač svijeta, ali je naš teniser pružio veoma dobar otpor i imao je svoje prilike da iznenadi favorizovanog protivnika. U prvom setu je dominirao bugarski teniser i uz dva brejka je prvi set riješio u svoju korist sa 6:1. U pauzi između dva seta je Džumhur tražio ljekarsku pomoć zbog problema sa leđima, a onda je zaigrao i puno bolje, nije izgubio nijedan svoj servis pa je jedan brejk bio dovoljan za osvajanje seta sa 6:3. U trećem setu velika borba i nekoliko propuštenih brejk prilika za Džumhura, što Dimitrov koristi i na kraju seta oduzima servis našem teniseru za 6:3 i prolaz u drugo kolo.