SportOstali sportoviDžumhur protiv Lacka nastavio seriju pobjeda

Džumhur protiv Lacka nastavio seriju pobjeda

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u kineskom gradu Shenzhenu. On je danas u meču osmine finala pobijedio Slovaka Lukasa Lacka sa 2:0, po setovima 6:4 i 6:3. Damir nije imao većih problema protiv Slovaka u ovom duelu. Odigrao je još jedan odličan meč i zasluženo je stigao do trijumfa. Već u prvom setu Džumhur je pokazao da je trenutno mnogo kvalitetniji rival. Igrao je zaista dobro, konstantno je prijetio servisu protivnika, a u sedmom gemu prvog seta uspio je napraviti break, koji mu je na kraju donio i osvajanje prvog seta sa 6:4. Prvi gem drugog seta donosi novi break u korist bh. tenisera. Bez većih problema ga je potom i čuvao, te je laganom igrom održavao stečenu prednost. Drugi set je Damir dobio sa 6:3 za konačnu pobjedu i plasman u četvrtfinale. Ovo je za najboljeg bh. igrača sedma pobjeda u nizu, a u četvrtfinalu turnira u Shenzhenu igraće protiv četvrtog igrača svijeta Alexa Zvereva iz Njemačke.