SportOstali sportoviDžumhur rutinski savladao Bemelmansa u Montpellieru

Džumhur rutinski savladao Bemelmansa u Montpellieru

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Montpellieru nakon što je danas porazio belgijskog tenisera Rubena Bemelmansa sa 2:0 u setovima. Damir je bio favorit na susretu protiv 121. tenisera svijeta, a na kraju je slavio sigurnu pobjedu nakon sat i 29 minuta tenisa. U prvom setu viđen je nezapamćeno velik broj brejkova – čak devet. Damir je napravio pet, a njegov rival jedan manje i bh. teniser je na kraju slavio sa 7:5 i poveo 1:0. U drugom setu Džumhur je odmah napravio brejk i poveo 1:0, ali već u narednom gejmu njegov rival se vraća u meč. Ipak, do kraja seta Džumhur je napravio još jedan brejk i kasnije je slavio sa 6:4 za prolaz u četvrtfinale.