SportNogometEdin Džeko obilježio noć u Ligi prvaka

Edin Džeko obilježio noć u Ligi prvaka

Utakmicama trećeg kola u grupama E, F, G i H, nastavljena je nogometna Liga prvaka. Opet je u centru pažnje bio kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko, koji je u pobjedi Rome nad CSKA iz Moskve rezultatom 3:0, postigao dva gola i tome dodao asistenciju za treći gol. Sa ukupno pet golova u prva tri kola je Džeko uz Messija trenutno prvi strijelac Lige prvaka. U drugom susretu Grupe G je Real opet uz dosta problema u Madridu savladao češki Plzen sa 2:1. Na tabeli ove grupe sada Roma i Real imaju po šest bodova, CSKA je osvojio četiri, a Plzen ima jedan bod. U Grupi E je Bayern kao gost savladao ekipu AEK-a iz Atine sa 2:0, dok je Ajax golom u posljednjoj minuti pobjedio Benficu sa 1:0. Ajax i Bayern imaju po sedam bodova, Benfica je osvojila tri, a AEK je bez bodova. U Grupi F odlična utakmica između Hoffenheima i Lyona, a završena je nakon puno preokreta rezultatom 3:3. Naš Ermin Bičakčić je za njemačku ekipu igrao do 73.minute. U drugom ogledu ove grupe je Manchester City u gostima pobjedio Shakhtar sa 3:0. Na tabeli Manchester City ima šest bodova, Lyon pet, a Shakhtar i Hoffenheim po dva boda. U Grupi H je Young Boys došao do prvog boda u Ligu prvaka, remiziravši sa Valenciom rezultatom 1:1. U derbiju večeri je Juventus na Old Traffordu savladao Manchester United sa 1:0, golom Dybale, a naš Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč za tim iz Torina. Na tabeli Juventus ima maksimalnih devet bodova, Manchester United ima četiri, Valencia dva, a Young Boys jedan bod.