ZDKSportEmma Imširović, članica SK Zenica odbranila titulu prvaka BiH u streljaštvu

Emma Imširović, članica SK Zenica odbranila titulu prvaka BiH u streljaštvu

Streljački klub Zenica bio je domaćin 24. Prvenstva BiH u gađanju vazdušnom puškom i pištoljem za seniore i seniorke. Najuspješniji klub na prvenstvu bio je Streljački klub Sarajevo, sa dvije ekipne pobjede i jednim drugim mjestom.
Kod seniora na pušci prvi je Nedžad Fazlija, sa pogođenih 618,3 kruga osvojio je svoju dvadesetu zlatnu medalju na prvenstvu BiH.

Drugo i treće mjesto osvojile su njegove klupske kolege, Emir Memišević i Nikola Ćorić, sa 614, odnosno 611,8 krugova .

Ekipno ubjedljivo prvo mjesto je osvojila ekipa SK Sarajevo, sa pogođenih 1844,1, drugo mjesto osvojila je ekipa Geofon Teslić sa 1769,4, a treće mjesto SK Glasinac sa 1.758,9 krugova.

Na prvenstvu je izjednačen državni rekord za juniore, za koji se pobrinuo Nikola Ćorić, koji je sa pogođeniih 611,8 krugova izjednačio državni rekord kojeg drži Bakir Spahić.

U disciplini pištolj pobijedio je ekipno SK Geofon iz Teslića, sa pogođenih 1.653 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa SK Sarajevo sa 1.616 krugova, za samo dva kruga ispred strijelaca SK Visoko, koji su pogodili 1.614 krugova.

U pojedinačnom plasmanu Siniša Petković (SK Geofon) je bio najsmireniji i pogodio je 557 krugova, pobjedivši prošlogodišnjeg prvaka BiH, Ladislava Kremenjaša, koji je sa 550 krugova osvojio drugo mjesto. Nikola Jovičić je za samo dva kruga (548) zaostao za Ladislavom, osvojivši bronzanu medalju.

U ženskoj konkurenciji ekipa SK Sarajevo je pobijedila sa 1.825,6 krugova, ispred SK Mladost 1.766,7, te Geofona 1.758,5 krugova.

Emma Imširović članica Streljačkog kluba Zenica je odbranila titulu prvakinje BiH, pogodivši 618,8 krugova. Drugo mjesto zauzela je Segmedina Bjelošević (SK Sarajevo) sa 612,6, a treće mjesto osvojila je juniorska rekorderka Medina Arnautović (SK Sarajevo).