SportNogometEngleska iznenadila Španiju, Švicarska bolja od Islanda

Engleska iznenadila Španiju, Švicarska bolja od Islanda

Odigrano je još šest utakmica Lige nacija. U Ligi A je u centru pažnje bio susret iz Grupe 4 između Španije i Engleske, a neočekivano su u Sevilli slavili Englezi sa 3:2. Englezi su nakon prvog poluvrmeena vodili sa 3:0, uz dva gola Sterlinga i jednim Rashforda, a Španci su u drugom poluvremenu ublažili poraz golovima Paca Alcacera i Ramosa u posljednjoj minuti meča. Na tabeli ove grupe Španija ima šest bodova, Engleska četiri, a Hrvatska jedan bod. U Grupi 2 je Švicarska kao gost pobjedila Island sa 2:1, golovima Seferovića i Langa, dok je Finnbogason pogodio za domaće. Belgija i Švicarska imaju po šest bodova u ovoj grupi, dok je Island otpisan bez bodova. U Ligi C, Grupa 2 su Estonija i Mađarska u sjajnon utakmici remizirali 3:3, a Finska je savladala Grčku sa 2:0. Finska ima maksimalnih 12 bodova, Grčka šest, Mađarska četiri, a Estonija jedan bod. U Ligi D, Grupa 2 su Bjelorusija i Moldavija odigrali meč bez golova, dok je Luksemburg pobjedio San Marino sa 3:0. Luksemburg je prvi sa devet bodova, Bjelorusija ima osam, Moldavija pet, a San Marino je bez bodova. Večeras se u Ligi nacija sastaju: U Lig A, Grupa 1 u derbiju večeri Francuska i Njemačka, U Ligi B, Grupa 1, Ukrajina i Češka, dok u Grupi 4 snage odmjeravaju R.Irska i Vels. U Ligi C se iu okviru Grupe 3 sastaju: Norveška – Bugarska i Slovenija – Kipar, dok se u Ligi D igra u dvije grupe. U Grupi 1 se sastaju: Kazahstan – Andora i Latvija – Gruzija, a u Grupi 4 snage odmjeravaju Armenia – Makedonija i Gibraltar – Lihtenštajn.