SportKošarkaEnglezi pobijedili Šveđane i prvi put nakon 28 godina prošli u polufinale...

Englezi pobijedili Šveđane i prvi put nakon 28 godina prošli u polufinale SP-a

Nakon početnog ispitivanja snaga, Engleska je prva zaprijetila preko Kanea, ali je udarac Tottenhamovog napadača otišao pored stative.

Izabranici selektora Garetha Southgatea u vodstvo su stigli nakon pola sata igre. Young je izveo korner, a Maguire je najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Do odlaska na odmor Engleska je imala još jednu dobru priliku, ali je Olsen pravovremeno istrčao s gola i zaustavio pokušaj Sterlinga.

Šveđani su već u drugoj minuti nastavka mogli izjednačiti kada je Pickford sjajno odbranio udarac Berga, a pola sata prije kraja meča stigla je kazna.

Alli je dobro skočio na odličan centaršut Lingarda i savladao nemoćnog golmana za vodstvo od 2:0.

Do kraja utakmice Maguire je mogao postići još jedan pogodak, ali je bio neprecizan, dok se s druge strane istakao sjajni engleski golman Pickford.

Prvo je u 62. minuti spriječio pokušaj Claessona, a onda je deset minuta kasnije ponovo neutralisao pokušaj Berga pa je Engleska nakon 28 godina prošla u polufinale Svjetskog prvenstva.

Za prolaz u finale Mundijala igrat će protiv boljeg iz duela između Hrvatske i Rusije, koji je na rasporedu večeras od 20:00.