SportNogometEnglezi sigurni protiv Kostarike

Englezi sigurni protiv Kostarike

Reprezentacija Engleske pobijedila je na Elland Roadu u Leedsu u prijateljskom susretu selekciju Kostarike rezultatom 2:0. Odličan meč je odigrao tim Garetha Southgatea. Izgledao je Gordi Albion zaista dobro na terenu, pa Kostarika nije imala previše šansi za dobar rezultat u ovom meču. Posebno je impresivan bio napadač Manchester Uniteda Marcus Rashford. Pravio je velike probleme protivnicima, a u 13. minuti je i pogodio mrežu Keylora Navasa za prednost od 1:0. Iako su Englezi stvorili još nekoliko dobrih šansi na odmor se otišlo minimalnim vodstvo, da bi do drugog gola i potvrde pobjede stigli u 76. minuti. Rezervista Danny Welbeck se našao na pravom mjestu i pogodio je za 2:0. Ovo je bila posljednja provjera za Engleze pred put na Mundijal gdje ih čekaju dueli sa Belgijom, Panamom i Tunisom.