SportKošarkaEurobasket: Izrael u posljednjoj minuti preokrenuo i savladao Njemačku

Eurobasket: Izrael u posljednjoj minuti preokrenuo i savladao Njemačku

Izrael je bolje otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine je imao prednost 23:18, no na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 43:43.

U trećoj četvrtini Njemačka je imala dvocifrenu prednost, te se u posljednjih deset minuta ušlo pri rezultatu 69:57.

ipak, domaćin grupe B je polako topio prednost, a u posljednju minutu je ušao sa zaostatkom od dva poena (80:78). Pnini je 28 sekundi prije kraja meča pogodio trojku za vodstvo Izraela 81:80, potom je Schröder promašio polaganje 17 sekundi prije kraja nakon čega su Nijemci pravili faul, te poslali Mekela na liniju slobodnih bacanja.

Mekel je pogodio jedno bacanje za 82:80 i Njemačka je imala 12 sekundi za posljednji napad. Odgovornost na sebe je preuzeo Theis, ali je promašio trojku u posljednjoj sekundi i Izraelci su mogli početi slaviti.

Howell je predvodio Izrael sa 23 poena, dok je Schröder ubacio 20 za Nijemce.