SportKošarkaEurobasket: U dramatičnoj završnici Rusija savladala Tursku

Eurobasket: U dramatičnoj završnici Rusija savladala Tursku

Nakon prvih deset minuta igre Rusi su imali prednost od pet poena, semafor je pokazivao 15:20.

U drugoj četvrtini domaći košarkaši igraju nešto agresivnije i na krilima raspoloženog Osmana uspjevaju steći minimalnih 18:16, a poluvrijeme se završilo vodstvom gostiju 36:33.

Treća dionica je ponudila izjednačenu borbu na parketu, ali su Rusi uspjeli održavati stečenu prednost. Bilo je 55:51 za goste.

U posljednjoj četvrtini Turci su poveli 9:4 i imali su minimalnu prednost 60:59. Sve je sugerisalo da će biti neizvjesna završnica. U trenucima kada je semafor pokazivao da je do kraja ostalo sedam minuta bilo je 60:60.

Igrao se koš za koš i rezultat je često bio izjednačen. U trenucima kada je bilo nešto manje od četiri minute do kraja bilo je 66:66, a nešto kasnije 68:68.

U posljednjim trenucima Rusi su imali više koncentracije i slavili su rezultatom 76:73.

Shved je bio izuzetno raspoložen u dresu reprezentacije Rusije, a na kraju je ubacio 22 poena. Mozgov je dodao 20 poena i 9 skokova.

S druge strane, Cedi Osman je kod domaćih bio centralna figura. Imao je najviše ubačenih poena (28), skokova (7) i asistencija (4).

U ovoj grupi danas su pobjede upisale Belgija i Srbija.