SportKošarkaFMP deklasirao Krku u posljednjoj utakmici 7.kola ABA lige

FMP deklasirao Krku u posljednjoj utakmici 7.kola ABA lige

U posljednjoj utakmici 7. kola ABA lige u Železniku su se sastali domaći FMP i Krka. Utakmica je na kraju otišla u jednom smjeru, te domaći košarkaši upisali su ubjedljivu pobjedu rezultatom 93:65 (59:38). Već nakon prvog perioda bilo je jasno da gosti nemaju šta da traže u ovom susretu. Rezultat na semaforu u Železniku pokazivao je 33:20. Dok je na poluvremenu ta prednost narasla na velikih 59:38. Treći period gosti iz Novog Mesta uspijevaju da koliko toliko smanje prednost FMP, te ovaj period dobivaju rezultatom 24:18. Nakon 30 minuta susreta rezultat je glasio 77:67. Četvrti period donosi potpuni raspad Krke koja postiže samo tri poena u ovom periodu za na kraju ubjedljiv poraz rezultatom 93:65. Najefikasniji kod FMP-a bili su Stefan Pot sa 30 i Stefan Momirov sa 17 poena. Goste iz Novog Mesta predvodio je Luka Lapornik sa 15 poena, dok je Jure Lalić susret završio sa 11 poena.