SportKošarkaFOTO: Visočki košarkaši protiv Mladosti iz Ilijaša stigli do prve ovosezonske pobjede...

Košarkaši Visokog, koji su tokom ove sezone promašili mnoštvo prilika da dođu do prve pobjede u košarkaškoj A2 ligi – grupa jug, danas su ipak uspjeli da pronađu dobar ritam igre pod koševima KSC “Mladost” u Visokom i da briljiraju protiv komšijske Mladosti iz Ilijaša. Ekipa koja je porazivši visočke košarkaše ostvarila jedinu ovosezonsku pobjedu danas nije imala šanse protiv razigranih Visočana, te je na kraju domaća ekipa slavila rezultatom 91:78.

Po prvu pobjedu ove sezone Visočani su krenuli dosta dobrom igrom, te su za kratko vrijeme u prvoj četvrtini napravili dvoznamenkastu prednost nad svojim protivnicima. Nekoliko izmjena u redovima gostujuće ekipe i veliki broj grešaka kod Visočana doveli su do smanjenja te prednost, te su u pojedinim trenucima druge četvrtine gosti došli do rezultatskog preokreta. Ipak, pred kraj samog poluvremena visočki košarkaši su pojačali odbrambene i napadačke mehanizme, te se na odmor odlazi pri rezultatu 43:40.

Drugi dio utakmice donosi potpuno drugačiji ritam igre na parketu KSC “Mladost” Visoko, te su Visočani, koji su se mučili gotovo pola treće dionice, uspjeli da sa nekoliko kvalitetnih odbrana dođu do brzih kontranapada i laganih poena. Sam kraj treće dionice donosi i nekoliko pogodaka za tri poena, što sveukupno dovodi i košarkaše Visokog u prednost od 17 poena. Četvrti dio igre Visočani su odigrali nešto smirenije, sa pojedinim greškama u igri, ali ipak sa dozom iskustva koje ih je dovelo do prve ovosezonske pobjede u A2 ligi – grupa jug.

Naredno kolo, to jeste narednog vikenda, Visočani će ponovo putovati u Goražde, ali ovog puta kod ekipe KK Goražde, koja je ove sezone dovela nekoliko pojačanja i stvorila ambicije za prolazak u veći rang takmičenja. Iako im se zvijezde nisu poklopile ove sezone te zauzimaju tek četvrtu poziciju igrači Goražda su itekako težak protivnik, te će Visočani morati napraviti pravo malo čudo da dođu do pobjede u gostima. Ipak, ne treba odustajati te vjerovatno poneseni ovosedmičnom pobjedom igrači Visokog mogu doći do novog trijumfa.