Nakon sjajnih 90 minuta na Tešanjci Bosna je, u veoma teškom dvoboju, uspjela da savlada ekipu iz Usore i tako osigura tri boda vrijedna ovosezonske titule i prolaska u Prvu ligu Federacije BiH.

Velika euforija i nada ispratili su žuto-ljubičaste igrače i navijače iz Visokog tokom jučerašnjeg dana, a veliko slavlje dopratilo ih je u Visoko, te se na stadionu u Lukama, uz muziku Naide Bešlagić, slavilo do kasno u noć.

Fotografije i videoprilog sa slavlja možete pogledati u članku: FOTO&VIDEO: NK Bosna u Visokom proslavila titulu i prolazak u Prvu ligu FBiH, na afteparty-u pjevala Naida Bešlagić.

Sam tok utakmice bio je veoma zanimljiv, budući da je Bosna od prve minute stvarala izgledne prilike za gol, te je u samo prvih 20 minuta stvoren veliki broj stopostotnih šansi, koje nažalost nisu realizirane. No, igrači Usore nisu izdržali dugo u čuvanju svoje mreže pa je tako Bosna već u narednih 10 minuta postigla dva gola, koja su garantovala veliki uspjeh.

Do vodstva su stigli u 22. minuti. Dosuđen je penal nad Čabaravdićem, a precizan je bio Alem Plakalo za vodstvo od 0:1. Samo četiri minute kasnije novi gol u mreži Usore. Pogodio je Čomaga, na asistenciju Čabaravdića, za sigurnih 0:2.

Ipak, domaća ekipa se vraća u igru u samom finišu prvog dijela, pa tako Aleksandar Kršić pogađa za konačni rezultat prvog poluvremena, koji je glasio 1:2 u korist gostiju iz Visokog.

Na početku drugog dijela Bosna je stvorila čak 5 stopostotnih šansi, koje zbog umora i velike euforije nisu realizirane, pa su tako Plakalo, Ćiva i Čabaravdić imali mnogo posla u napadu, kako bi izborili konačni rezultat i pobjedu.

Bosna je, na samom kraju utakmice, u 87. minutu uspjela da osigura pobjedu, a tačku na ovaj meč stavio je Amar Čabaravdić, koji je i kroz cijelu sezonu bio heroj ekipe, pa je krajnji rezultat glasio 1:3.

S obzirom na to da je TOŠK, direktni konkurent visočke Bosne, bio slobodan u ovom kolu, Bosna ih je preskočila na tabeli, završivši sezonu kao prvak Druge lige FBiH, grupa Centar, te je ostvarila plasman u Prvu ligu Federacije BiH.

Bosnu je u ovoj sezoni vodio Emir Karahmet. Njemu je ovo čak šesta uzastopno samostalno osvojena titula, a jedan od najtrofejnijih trenera iza sebe ima i titulu prvaka države iz 2007. godine, u ulozi asistenta Husrefa Musemića na klupi Sarajeva.

Ekipa redakcije Visoko.co.ba je jedina visočka agencija koja je ispratila ovaj meč u Usori, te vam donosimo šampionske fotografije iz objektiva našeg sportskog novinara Darija Božića.