SportNogometFrancuzi savladali Italiju sa 3:1

Francuzi savladali Italiju sa 3:1

Francuska nogometna reprezentacija je u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo pobijedila Italiju s 3:1. Susret u Nici pokazao je da su francuske zvijezde na čelu sa selektorom Didierom Deschampsom spremne za Mundijal, osim ako Mancinijeva Italija nije protivnik po mjeri? Francuska je prije nekoliko dana lako dobila Irsku, sada se bez mučenja domogla trijumfa protiv Italijana i stoga se može reći da je ovaj tim zreo da napravi nešto u Rusiji. Trikolori su poveli u osmoj minuti kada je Barcin stoper Umtiti odbijenu loptu spremio u mrežu Sirigua, a u 29. minuti Griezmann je s penala duplirao prednost domaćina. Iako je Leonardo Bonucci u 36. minuti vratio gostima nadu, u nastavku je Francuska bila znatno bolja, a konačnih 3:1 eurogolom je postavio Ousmane Dembele u 63. minuti. Francuska je igrala u sastavu: Lloris – Lucas, Umtiti, Rami, Pavard – Pogba, Kante, Tolisso – Dembele, Griezmann i Mbappe. Šansu su još dobili Lemar, Giroud, Thauvin, Matuidi i N'Zonzi. Za Italiju su igrali Sirigu – De Sciglio, Bonucci, Caldara, D'Ambrosio – Madragora, Jorginho, Pellegrini – Chiesa, Balotelli i Berardi. Još su zaigrali Belotti, Insigne, Florenzi, Cristante i Bonaventura.