SportNogometFrancuzi sigurni protiv R.Irske

Francuzi sigurni protiv R.Irske

Reprezentacija Francuske je u sklopu priprema za Mundijal u Rusiji u prijateljskom susretu rutinski savladala Irsku sa 2:0. Francuzi su od samog starta utakmice na Stade de Franceu nametnuli svoj ritam igre. Napadali su Trikolori, ali lopta nije hjtela u gol sve do 40. minute. Giroud je bio najviši u skoku, uputio je udarac ka golu, ali je Doyle odbranio. Ipak, napadač Trikolora iz drugog pokušaja posprema loptu u mrežu i dovodi Francusku u vodstvo od 1:0. Bio je ovo 31 gol Oliviera Girouda u dresu Francuske, čime se izjednačio po broju golova za Trikolore sa Zinedineom Zidaneom i dijeli četvrto mjesto vječite liste strijelaca francuskog nacionalnog tima. Nije se dugo nakon Giroudovog gola čekalo ni na drugi gol Francuske. Igrala se 44. minuta kada je Fekir uputio udaraca ka golu Irske, Doyle je u prvi mah odbranio ovaj šut, ali je loptu ipak odbio samo u sopstvenu mrežu. Francuska je diktirala tempo igre i u drugom poluvremenu, ali promjene rezultata do kraja meča nije bilo, pa su Trikolori upisali rutinski trijumf.