SportNogometGolijada Betisa i Reala na Benito Villamarinu

Golijada Betisa i Reala na Benito Villamarinu

Fudbaleri madridskog Reala savladali su kao gosti Betis rezultatom 3:5 u susretu 24. kola španske La Lige. Domaći tim je pružio žestok otpor Kraljevima, ali to na kraju nije bilo dovoljno za osvajanje bodova. Krenulo je dobro po Real. Igrala se 11. minuta kada mrežu domaćeg tima pogađa Marco Asensio za prednost od 0:1. Ipak, hrabrom igrom Betis stiže do preokreta. Mandi je u 33. minuti pogodio za 1:1, a prednost domaćem timu donosi Nacho autogolom četiri minute kasnije za vodstvo Betisa od 2:1 na poluvremenu. Međutim, nastavak donosi potpunu dominaciju Kraljeva koji su sa tri gola potopili nade domaćeg tima u pozitivan rezultat. Do izjednačenja gosti iz Madrida stižu u 50. minuti. Nebeski skok Sergija Ramosa donosi im poravnanje na 2:2, a devet minuta potom Asensio drugim golom večeras režira preokret (2:3). U 65. minuti Real stiže do četvrtog gola. Pogodio je Cristiano Ronaldo za 2:4, ali tu nije bio kraj. Betis se u igru vraća u 85. minuti. Sergio Leon je završio sjajnu akciju svog tima za smanjenje rezultata na 3:4 i nadu domaćih da mogu barem do jednog boda. Međutim, do kraja Real završava posao još jednim golom. Pogodio je Karim Benzema u nadoknadi za konačnih 3:5. Real je ovom pobjedom ostao na četvrtom mjestu sa 45 bodova i zaostaju 17 bodova za vodećom Barcelonom, dok je Betis deveti sa 33 boda.