ZDKSportGoranu Trkulji ostvario prvo mjesto na 2. Brzopoteznom šahovskom turniru u Zenici

U prostorijama ŠK Napredak u Zenici, u Hrvatskom domu „Kralj Tomislav“, odigran je 2. Brzopotezni šahovski turnir ŠK Napredak u tehničkoj organizaciji ŠK Napredak Zenica. Učestvovalo je osam igrača, među kojima je bio po jedan FIDE (FM) i Internacionalni majstor (IM).

Pobjednik turnira je IM Goran Trkulja sa 6,0 poena, drugo mjesto osvojio je FM Enver Muratović sa 5,5 poena, treći je bio mladi Dino Marković, koji je osvojio 5,0 poena, a četvrti Darko Popović sa 4,0 poena.

Za najbolje uručene su i skromne novčane nagrade.

Sistem parovanja bio je Bergerov u 7 kola.. Tempo igre 10 minuta po igraču do kraja partije na pad zastavice, uz primjenu pravilnika FIDE za partije sa ubrzanim tempom. Direktor turnira bio je Darko Popović, glavni sudija KA Darko Jozić i sudija KA Slavko Miljak. Iz ŠK Napredak se nadaju većem odzivu igrača u narednim turnirima, koje planiraju organizovati svaki mjesec.