SportAuto-MotoHamilton slavio u utrci bolida Formule 1 za VN Francuske

Hamilton slavio u utrci bolida Formule 1 za VN Francuske

Britanski vozač Lewis Hamilton pobjednik je današnje trke za Veliku nagradu Francuske. Hamilton je slavio rutinsku pobjedu u trci koju je obilježio incident u prvom krugu kada se Sebastian Vettel zapucao u Valtterija Bottasa. Nijemac je morao na zamjenu prednjeg dijela nakon pomenutog incidenta, dok je Bottas u boks morao kako bi promijenio zadnju lijevu gumu. To je dobrim dijelom uništilo trku za obojicu vozača, a posebno za Vettela koji je dobio i kaznu od pet sekundi. Naravno, ovaj incident je itekako pomogao i Hamiltonu da dođe do laganog trijumfa, a na drugoj poziciji je na kraju završio Max Verstappen sa sedam sekundi zaostatka, dok se na postolje popeo i Finac Kimi Raikkonen. Vettel je na kraju trku završio na solidnom petom mjestu, dok je Bottas bio tek sedmi. Inače, u ukupnom poretku vozača Hamilton sada ima prednost u odnosu na Vettela od 14 bodova. Britanac nakon današnje pobjede ima 145 bodova, dok je Vettel trenutno na brojci od 131.