Hilmija Ajdinović iz KK “Seiken” osvojio treće mjesto na karate turniru u Drvaru

501

Proteklog vikenda u Drvaru održan je treći po redu karate turnir “Drvar Open 2016”, koji je organizirao KK “Drvar” u saradnji sa karade Asocijacijom BiH i Savezom tradicionalnog karatea FBiH.

Učešće na ovom turniru upisalo je 15 klubova sa čak 150 takmičara, koji su se takmičili u svim kategorijama tradicionalnog karatea, a među kojima se našao i Hilmija Ajdinović, koji je predstavljao Karate klub “Seiken” Visoko.

Kao jedini predstavnik ovog kluba na turniru u Drvaru, mladi Hilmija Ajdinović uspio je osvojiti treće mjesto u kategoriji juniori kumite pojedinačno, što je drugi veliki uspjeh ovog perspektivnog visočkog karatiste.

Inače, proteklog mjeseca, tačnije 23. aprila, Hilmija je osvojio i srebrenu medalju u kategoriji juniori kumite pojedinačno, ali tada na Međunarodnom karate turniru u Mostaru.