SportSkijanjeHirscher ubjedljivo pobjedio u olimpijskom veleslalomu

Hirscher ubjedljivo pobjedio u olimpijskom veleslalomu

Austrijski skijaš Marcel Hirscher osvojio je drugu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu. Hirscher je još jednom pokazao da je trenutno možda i najbolji skijaš na svijetu i uspio je doći do druge zlatne medalje na OIimpijadi. Austrijanac je slavio u utrci veleslaloma, a medalje su osvojili još Henrik Kristoffersen i Alexis Pinturault. Austrijski skijaš jednostavno nije imao pravu konkurenciju u utrvi veleslaloma i u vremenu 2:18.04 stigao je do sigurne pobjede. Drugoplasirani Kristoffersen za pobjednikom je zaostao 1.27 sekundi, dok je Pinauturault od srebrene medalje bio na četiri stotinke. Veoma blizu medalji bio je i slovenski skijaš Žan Kranjec koji je bio četvrti. Iza njega završili su Thomas Fanara, Victor Muffat-Jeandet, Mathieu Faivre, Leif Kristian Nestvold-Haugen, Loic Meillard i Matts Olson. Bh. skijaš Emir Lokmić u prvoj vožnji imao je vrijeme 1:14.55 i bio je na 44. mjestu, ali nije uspio da ostvari konačan plasman jer nije završio drugu vožnju.