SportNogometHolandija remizirala sa Njemačkom i osvojila prvo mjesto u grupi

Holandija remizirala sa Njemačkom i osvojila prvo mjesto u grupi

U nogometnoj Ligi nacija je odigrano još devet utakmica posljednje runde takmičenja. U Ligi nacija „A“ se u Grupi 1 igrao derbi večeri između Njemačke i Holandije. Nijemci su već do 20.minute vodili sa 2:0, golovima Wernera i Sanea i to je bio rezultat sve do pet minuta prije kraja. Tada je Promes smanjio na 2:1, a u sudijskoj nadoknadi je Van Dijk pogodio za konačnih 2:2. Sa ovim bodom je Holandija osvojila prvo mjesto ispred Francuske, dok su Nijemci završili na posljednjem mjestu. U Ligi nacija „B“ se igralo u dvije grupe. U Grupi 1 je Češka sa 1:0 savladala Slovačku i tako su Česi završili na drugom mjestu, dok je Slovačka završila kao posljednja i sele u Ligu nacija „C“, a prvo mjesto je osvojila Ukrajina.  U Grupi 4 su Danska i Irska igrali za međusobni prestiž, jer su Danci osigurali prvo mjesto, a Irska je ostala posljednja. Na kraju je utakmica završena bez golova.  U Ligi nacija „C“ se igralo u Grupi 3, u kojoj su Bugarska i Norveška borili za prvo mjesto, koje je osvojila Norveška pobjedom 2:0 na gostovanju kod Kipra, dok je Bugarska remizirala sa Slovenijom 1:1. U Ligi „D“, Grupa 1 je Gruzija pobjedom nad Kazahstanom 2:1 samo potvrdila prvo mjesto, dok su Andora i Latvija remizirali bez golova. U Grupi 4 je Makedonija deklasirala Gibraltar sa 4:0 i potvrdila prvo mjesto, a Lihtenštajn i Armenia su remizirali 2:2.