SportKošarkaHouston prekinuo domaći niz Golden Statea i izjednačio u finalu Zapada

Houston prekinuo domaći niz Golden Statea i izjednačio u finalu Zapada

Košarkaši Houstona savladali su Golden State rezultatom 95:92 u četvrtom meču finala Zapadne konferencije NBA play-offa. Rezultat u seriji je sada 2-2. Golden State je odmah na startu krenuo furiozno pa Rocketsi nisu znali šta ih je snašlo u Oracle Areni u prvih nekoliko minuta. Warriorsi su poveli 12:0 i uglavnom su držali slično vodstvo do kraja četvrtine.

U sljedećem periodu su međutim gosti i James Harden upalili sve svoje motore dok se Golden State ugasio, te je Houston preokrenuo u potpunosti rezultat i to tako što su drugi period dobili 34:18. Warriorsi su izašli u treću četvrtinu znajući da je to njihov period. Tada igraju najbolje, a tako je bilo i u ovoj utakmici. Posebno je bio raspoložen Steph Curry koji je kreirao povratak, a najboljem igraču Golden Statea je ulazilo sve što je bacio ka obruču. U tom periodu je Curry ubacio 17 poena, a tada je pogodio čak pet trojki. Iako su na startu posljednje četvrtine Warriorsi imali 12 poena prednosti, ta razlika je počela da se topi. Houston je napravio seriju 9-0 i jasno je bilo da Golden State ima problema dok su Rocketsi bili ponovo u utakmici. Golden State je valjda očekivao da će Houston sam položiti oružje, a također su domaći imali dosta izgubljenih lopti i dozvoljenih ofanzivnih skokova protivnika. Warriorsi su počeli praviti loše odluke, a usljed svega su promašivali i zakucavanja i zicere. Gosti su čak i poveli i to im je bilo prvi put da vode tokom četvrte četvrtine u jednom play-off meču u Oracle Arene.

Na dva i po minuta do kraja je Eric Gordon pogodio trojku koja je “rakete” odvela na plus pet 94:89, a Golden State nije više uspio postići nijedan koš iz igre. James Harden je bio najefikasniji sa 30 poena, dok je tri manje imao Chris Paul. Warriorse su predvodili Steph Curry i Kevin Durant sa 28 odnosno 27 poena. Naredni meč je u Hjustonu u noći između četvrtka i petka.