SportRukometHrvatska rutinski pobjedila Island

Hrvatska rutinski pobjedila Island

Rukometaši Hrvatske su večeras u Splitu bez većih problema savladali Island rezultatom 29:27 u 2. kolu grupe A. Drugom pobjedom su Hrvati izbili na prvo mjesto svoje grupe i osigurali plasman u naredni krug, samo još ostaje da se vidi s kojeg će mjesta izabranici Line Ćervara u drugu fazu takmičenja. Dvije ekipe su se smjenjivale u vodstvu u prvom dijelu prvog poluvremena, a najveću prednost u prvih 30 minuta imala je Hrvatska (12:9). Na pauzu se otišlo pri rezultatu 14:13, a onda je u nastavku Hrvatska ubacila u brzinu više. Kako je vrijeme prolazilo, tako je rasla prednost domaćina turnira koji je na kraju rutinski slavio rezultatom 29:27. Najefikasniji igrač utakmice bio je Luka Cindrić sa sedam postignutih golova, dok su po četiri gola dodali Marko Mamić, Luka Stepančić, Manuel Štrlek i Igor Karačić. Island je sa pet golova predvodio Aron Palmarsson.