SportDržavni TimI Zukanović zabio za Sampdoriju

I Zukanović zabio za Sampdoriju

Fudbaleri Sampdorije su u okviru 9. kola italijanske Serie A savladali Hellas Veronu rezultatom 4:1. Tim iz Genove je na samom početku preuzeo terensku inicijativu i u prvim minutama imao je nekoliko opasnih šansi po gol gostiju. Na vodeći gol Sampdorije čekalo se do 11. minute, kada se Luis Muriel našao u odličnoj šansi i potom poslao loptu u mrežu za vodstvo od 1:0.  Poprilično mirnu utakmicu u nastavku je zanimljivijom učinio Zukanović u 29. minuti kada je na odličan način ispratio centaršut Soriana i glavom poslao loptu u gostujuću mrežu. Pitanje pobjednika izabranici Waltera Zenge su riješili u 45. minuti, a ovaj put u listu strijelaca se upisao Soriano i postavio ujedno konačan rezultat prvog poluvremena.  Sa ofanzivnom igrom Sampdoria je nastavila i u drugom poluvremenu. Za novi gol se u 54. minuti pobrinuo Muriel, da bi potom Ioniţă u 76. minuti postigao utješni gol za Veronu i ujedno posljednji na utakmici.  Naš Ervin Zukanović je pogotkom nastavio kontinuitet dobrih partija za Sampdoriju, koja je ovom pobjedom prekinula niz od tri utakmice bez pobjede i sada je deveta na tabeli, dok je Verona na 19. mjestu.