SportKošarkaIgokea u dramatičnoj završnici savladala Cibonu u Zagrebu

Igokea u dramatičnoj završnici savladala Cibonu u Zagrebu

Košarkaši Cibone i Igokee odigrali su u Zagrebu posljednji meč drugog kola ABA lige, a slavili su gosti iz Laktaša sa 86:84. I jedni i drugi upisali su poraze u prvom kolu, a večeras su tražili prvu pobjedu i to nam je donijelo sjajan meč i na kraju vrlo neizvjesnu završnicu. Smjenjivale su se ekipe u vodstvu, da bi prvu četvrtinu dobio domaći tim sa 23:21. U drugoj četvrtini je Igokea nekoliko puta vodila, no na odmor se otišlo kod rezultata 50:49 za Cibonu, koja je imala i plus 10 (70:66), no onda se Iogkea počela vraćati. Nakon dvije vezane trojke Lorbeka Igokea je stigla do izjednačenja, potom je vodila 84:82, a Adamović je 4.3 sekunde prije kraja poentirao za slavlje Igokee. Zubčić je ubacio 24 poena kod Igokee, Lešić je dodao 19, a match winner Adamović 10 poena. Radivojević je ubacio 13. U timu Cibone Bilinovac je ubacio 18, Jefferson 15, a po 12 Raley-Ross, Rozić i Ljubičić.