SportRukometIzviđač minimalno poražen od Nexea

Izviđač minimalno poražen od Nexea

Nakon poraza od Meshkova na startu SEHA lige, bh. šampion Izviđač je danas na svom terenu upisao i poraz od RK Nexe iz Našica u susretu 2. kola regionalnog takmičenja. Hrvatski klub je slavio rezultatom 23:24. Duel Izviđača i Nexea je bio izuzetno zanimljiv i neizvjestan od samog starta, pa sve do finišta. Prvo poluvrijeme je ponudilo zanimljiv susret, a na kraju je okončano neriješenim rezultatom 13:13. Neizvjesno i ravnopravno nadmetanje se nastavilo do samog kraja susreta. Nexe je u finiš ušao s prednošću, ali ekipa iz Ljubuškog u 59. minuti preko Maretića poravnava na 23:23, ipak gosti već u narednom napadu ponovo stižu do vodstva. Do kraja Izviđač nije uspio postići gol kojim bi došao do novog poravnanja, pa je susret završen pobjedom ekipe iz Našica rezultatom 23:24. Najefikasniji u ekipi Izviđača su bili Vedran Delić i Vasilije Kaluđerević sa po pet golova, dok je odličnu partiju pružio i golman Goran Anđelić koji je skupio 13 odbrana. Kod gostiju je najefikasniji sa pet golova bio Vedran Zrnić, dok su po četiri postigli Šipić, Leban, Barišić i Vozab. U meču završenom nešto ranije Vojvodina je upisala težak domaći poraz od Tatran Prešova rezultatom 17:27. Bh. reprezentativac Alen Ovčina je postigao dva gola u porazu Vojvodine. Meshkov Brest je u izuzetno efikasnom susretu sa ubjedljivih 41:29 savladao Metalurg.