SportDržavni TimJuniorke BiH deklasirale Luksemburg, u polufinalu na Estoniju

Juniorke BiH deklasirale Luksemburg, u polufinalu na Estoniju

Treće kolo Women Challenge Trophy turnira za juniorke donijelo je duel reprezentacija Bosne i Hercegovine i Luksemburga. Na kraju ubjedljivu pobjedu slavila je domaća selekcija rezultatom 39:14 (18:11). Već u prvom poluvremenu reprezentacija Bosne i Hercegovine krenula je žestoko, te sa sjajnom odbranom iz brzih kontri kažnjavala ekipu Luksemburga. Nakon prvih 30 minuta naša selekcija imala je prednost od 18:11. U nastavku susreta prava rapsodija naših rukometašica, a na golu brilijantna je bila Marijana Đenadija koja je naprosto zaključala svoj gol. Iz minute u minutu povećavala se prednost domaće reprezentacije, te na kraju i više nego uvjerljiva pobjeda, od velikih 39:14. Zanimljivo činjenica, je da su prije svega zahvaljujući Đenadiji, koja je u drugom poluvremenu bila prava hobotnica naša selekcija primila samo tri gola. Najefikasnija u našem sastavu su bile Anđela Boras i Andrea Soldo sa po 7 golova. Reprezentaciju Luksemburga predvodila Tania Soberano sa 4 gola, dok su Lena Kirtz i Lola Scheuren susret završile sa po 3 gola. Polufinalna utakmica između Bosne i Hercegovine i Estonije na rasporedu je u subotu sa početkom u 18:30 h