SportNogometJuventus blizu senzacije, ali Real ipak u polufinalu

Juventus blizu senzacije, ali Real ipak u polufinalu

Fudbaleri Juventusa savladali su večeras u Madridu ekipu Reala sa 3:1, ali im to nije bilo dovoljno da naprave čudo i plasiraju se u polufinale Lige prvaka. Juventus je fantastično otvorio večerašnju utakmicu i stigao do prednosti već u drugoj minuti kada je Khedira odlično centrirao, a mrežu Reala zatresao je Mandžukić. Nakon toga Stara dama je već u narednom napadu mogla do drugog gola, ali ovaj put Navas je spasio Kraljeve. Međutim u 37. minuti utakmice Santiago Bernabeu je ponovo utišan. Lichtsteiner je ovaj put bio asistent, a svoj drugi gol na meču postigao je Mario Mandžukić za 0:2. Real je pokušao do kraja prvog dijela da se vrati u meč, no Buffon je u nekoliko navrata bio na visini zadatka. Na početku drugog dijela Real je krenuo po gol, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali nažalost navijača kraljevskog kluba nije bilo promjene rezultata. I onda u 61. minuti desilo se još jedno čudo. Keylor Navas je napravio nevjerovatnu grešku koju je iskoristio Matuidi i pogodio za 3:0, odnosno 3:3 u oba duela. Juventus je tako imao rezultat koji mu je garantovao produžetke, dok su igrači i navijači Real Madrida bili u šoku i nevjerici jer je malo ko očekivao da se Stara dama može vratiti nakon 3:0 u prvom duelu. U nastavku meča igrači Real Madrida su krenuli svim silama po gol. Redale su se prilike za Ronalda, Isca, Varanea i društvo, ali promjene rezultata nije bilo. Ipak, kada su svi očekivali kraj utakmice sudija je svirao penal za Real Madrid. Buffon je žustro reagovao, te mu je sudija pokazao direktan crveni karton. Odgovornost je preuzeo Cristiano Ronaldo koji je pogodio za 1:3 i odveo svoj tim u polufinale Lige prvaka.