SportNogometJuventus osvojio Kup Italije

Juventus osvojio Kup Italije

Fudbaleri Juventusa su u finalu Kupa Italije deklasirali Milan sa 4:0 i tako došli do novog trofeja. Milan je u prvom poluvremenu bio dosta bolji protivnik na terenu i činilo se da Gennaro Gattuso ima konačno recept kako da zaustavi Staru damu. Međutim, snovi navijača Milana o eventualnom osvajanju trofeja Kupa Italije srušeni su za svega osam minuta u nastavku meča. Juventus je u vodstvo došao u 56. minuti golom Benatije koji je pogodio glavom nakon kornera Miralema Pjanića. Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0 kada je Douglas Costa šutirao sa dvadesetak metara, a nevjerovatnu grešku napravio je Donnarumma. U 64. minuti golman Milana ponovo je bio u centru pažnje nakon što je napravio još jednu strašnu grešku koju je iskoristio Benatija i svojim drugim golom na meču povisio je na 3:0. Juve je uspio do kraja utakmice postići još jedan gol, a da stvar bude gora za Milan autogol je postigao rezervista Nikola Kalinić. Na taj način Rossoneri su doživjeli totalni nokaut u večerašnjem finalu. Juve će gotovo sigurno s duplom krunom završiti i ovu sezonu.