SportNogometJuventus slavio na teškom gostovanju kod Napolija

Juventus slavio na teškom gostovanju kod Napolija

U velikom derbiju 15. kola italijanske Serije A, a moglo bi se ispostaviti i kompletnog šampionata, Juventus je kao gost slavio važnu pobjedu protiv Napolija minimalnim rezultatom 1:0. Meč koji od samog starta sezone privlači mnogo pažnje ponudio je dosta uzbuđenja, ali ne toliko golova, što je razumno s obzirom na značaj koji nosi. Iako je tek na rasporedu 15. kolo, vjerovatno smo gledali duel dvije ekipe koje će odlučivati o prvaku Italije. U takvoj konstalaciji snaga bolje se snašao aktuelni šampion Juventus koji je pobjedom došao na minus od jednog boda u odnosu na današnje rivale. Već u 13. minuti vidjeli smo jedini pogodak na utakmici. Dybala je započeo jedan konta-napad, a onda gurnuo u prostor loptu za Gonzala Higuaina koji pogađa pored istrčalog Pepea Reine. U nastavku prvog dijela pokušavali su Hamsik i tri puta Insigne, ali promjene rezultata nije bilo. S druge strane, Mehdi Benatia je imao dobru priliku nakon kornera, ali je silovito šutirao preko gola. Drugi dio otvorili su domaći ofanzivnom igrom i zaprijetili preko Insignea u 55. minuti, ali je Gigi Buffon odlično odbranio. Deset minuta kasnije Reina uzvraća odbranom udarca Kwadwa Asamoaha. Agilni Insigne je imao još jednu priliku do kraja, ali nije uspio pogoditi, pa tako Stara dama odnosi najvažnije bodove u sezoni sa San Paola. Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč za goste i bio vrlo zapažen u ofanzivnim, ali i defanzivnim rolama Juventusa.