SportDržavni TimKadeti BiH savladali Austriju i ostali u igri za EP

Kadeti BiH savladali Austriju i ostali u igri za EP

Kadetska nogometna reprezentacija BiH je u okviru drugog kola elitnog kruga kvalifikacija savladala domaću Austriju rezultatom 3:1. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali na početku drugog dijela naši kadeti postižu dva gola u rasponu od samo dvije minute preko Matkovića i Hasića. Domaći smanjuju preko Monsbergera, a konačnih 3:1 postavlja Mujić u sudijskoj nadoknadi. Naši kadeti nakon poraza od Francuske u prvom kolu, sa ovom pobjedom ostaju u borbi za plasman na EP koje će se naredne godine održati u Irskoj. U posljednjem kolu kadeti BiH igraju protiv Danske.