SportKošarkaKadeti BiH sigurni protiv Češke

Kadeti BiH sigurni protiv Češke

Kadetska reprezentacija BiH je otvorila Evropsko prvenstvo divizije B (koje se igra u Sarajevu) ubjedljivom pobjedom nad vršnjacima iz Češke rezultatom 86:69. Naša selekcija je dobro otvorila susret i prvu dionicu riješila u svoju korist rezultatom 19:14, da bi u drugoj četvrtini BiH potpuno razbila Čehe. Selekcija Češke apsolutno nije imala odgovor na igru naših momaka u drugom periodu, pa su bh. košarkaši ovu četvrtinu dobili sa čak 20 poena razlike (30:10). Na odmor se tako otišlo vodstvom BiH od 49:24, a pokazalo se da je druga četvrtina bila presudna za pobjedu naše selekcije. Naši kadeti su se dosta opustili u zadnjih 10 minuta, ali svejedno Češka nije mogla više od ublaživanja poraza. Najefikasniji u reprezentaciji BiH su bili Aleksa Gatarić i Alem Huseinović sa po 15 postignutih poena. Denis Halilčević je dodao 12, dok je double-double učinak sa 11 poena i 12 skokova upisao Vuk Kusmuk. Kod Češke su se istakli Kalny sa 12, te Hrebnik i Hanžlik sa po 11 ubačenih poena.