SportDržavni TimKadeti BiH u sjajnoj utakmici savladali Dansku u prvom kolu EP

Kadeti BiH u sjajnoj utakmici savladali Dansku u prvom kolu EP

Kadetski reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su Dansku rezultatom 3:2 u okviru 1. kola grupe C Evropskog prvenstva koje se održava u Engleskoj. Nažalost, meč je počeo vrlo loše po naš tim, jer su Danci nakon kontra napada poveli preko Dyhra u 8. minuti. Nakon toga dobre šanse imali su Isakson i Brajanac, ali nisu bili precizni. Danska je bila mnogo bolji rival u prvom dijelu, a novu idealnu priliku imali su u 29. minuti kada je udarac Brajanca zaustavljen na gol liniji. Zmajići su bili neprepoznatljivi i pravo je čudo kako su na poluvrijeme otišli samo sa golom zaostatka. Ipak, naši momci su u nastavak ušli mnogo bolje, pa je u 43. minuti Memišević izblokiran u dobroj prilici, a samo četiri minute kasnije nakon ubačaja Hasića isti igrač se dobro snašao i pogodio je za 1:1. Posebno je za igru raspoložen bio Hasić, koji je u 63. minuti odlično uposlio Baždaka. Naš igrač je bio sam ispred Sondergaarda, ali danski golman je sjajno intervenisao. Memišević je u 67. minuti glavom dobro šutirao, ali nije imao sreće i lopta je zamalo otišla pored gola. Samo minut kasnije dosuđen je penal za Dance, a siguran sa bijele tačke bio je Kirkeby za 2:1. Ipak, samo što se krenulo sa centra Memišević je izvanredno šutirao sa vrha kaznenog prostora i Zmajićima je donio eksprenso poravnanje. Ni to nije bilo sve u ovoj fantastičnoj utakmici, jer je četiri minute prije kraja rezevrista Nikolić praktično u prvom kontaktu sa loptom postigao gol i donio veliku pobjedu BiH.