SportNogometKadetkinje BiH poražene od Poljske

Kadetkinje BiH poražene od Poljske

Ženska kadetska nogometna reprezentacija BiH, porazom je počela nastup u elitnom krugu kvalifikacija za plasman na EP. U prvom kolu turnira koji se igra u Bijeljini i Ugljeviku su naše mlade nogometašice odmjerile snage sa svojim vršnjakinjama iz Poljske koje su ih nadigrale rezultatom 4:0. Već u 9.minuti je Poljska povela golom Tomašiak, a u 24.minuti je na 2:0 povisila Ahačinska iz penala. U drugom poluvremenu su Poljakinje postigle još dva gola. U 72.minuti je strijelac bila Filipčak, a u sudijskoj nadoknadi je konačan rezultat postavila Glinka. U drugom susretu naše kvalifikacione grupe su Austrija i Turska u Ugljeviku remizirali 0:0. U drugom kolu kadetkinje BiH će u četvrtak odmjeriti snage sa selekcijom Austrije, a Poljska će igrati protiv Turske.