ZDKSportKakanjski košarkaši bolji od kolega iz ekipe KK Student

Kakanjski košarkaši bolji od kolega iz ekipe KK Student

Košarkaši Kaknja pošteno su se namučili dok su došli do druge pobjede (79:71). Gosti, ekipa Studenta, bolje je otvorila utakmicu i imala vodstvo do šeste minute kada je Boljkovac trojkom izjednačio (11:11), a odmah zatim Merdanović sa dva poena donio preokret.

Ipak, gosti trojkom Dejana Markovića 13 sekundi prije kraja prve dionice ponovo stižu do vodstva. Drugu četvrtinu otvara Ramo Rizvić sa 3 poena (2+1) i daje do znanja da se Student neće lako predati. Uslijedio je period veoma loše i neučinkovite igre košarkaša Kaknja koji punih pet minuta nisu postigli koš! Proradili su Pavle Boljkovac i Muflizović i serijom 6:0 Kakanj uspijeva uspostaviti rezultatsku ravnotežu. Čak je u 17. minuti tricom Muflizovića stigao do vodstva (36:35), ali su gosti uzvratili trojkom Rame Rizvića i na odmor otišli sa +6 poena.

U trećoj četvrtini igrači Kaknja uspijevaju anulirati prednost gostiju i preći u vodstvo.Trojkom Maksimovića u 29. minuti imali su +5 poena i u zadnju dionicu ušli s minimalnom prednošću. Borbena ekipa Studenta nije se predavala i rezultatska neizvjesnost trajala je sve do posljednje minute. Iako su poraženi s jedinim poenom više od starijeg mostarskom prvoligaša, ekipe Zrinjskog, utisak je da Student ima kvalitetniji sastav i njihov snažan otpor ne treba čuditi.

Trener Josip Pandža još u najavi utakmice skrenuo je pozornost na kvalitetu Rizvića, Naletilića, Čamdžića i internacionalca Ismeta Sejfića, koji su nosioci igre Studenta.

– Dobili smo utakmicu najviše zahvaljujući odličnoj igri u odbrani u trećoj četvrtini i velikoj podršci publike. Odigrali smo loše prvo poluvrijeme i to nam se ne smije dešavati. Pobjedi se ne treba gledati u zube, ali za bilo kakav ozbiljniji rezultat morat ćemo dizati kvalitet igre. Naš tim je dosta mlad i greške su očekivane i moramo imati više strpljenja i nadati se da ćemo iz kola u kolo igrački rasti i napredovati, istakao je trener košarkaša Kakanj Josip Pandža.