ZDKSportKakanjski Rudar prošao u 1. krug Kupa BiH

Kakanjski Rudar prošao u 1. krug Kupa BiH

Uvjerljivom pobjedom protiv Jedinstva „Zeleno-crni“ su izborili plasman u šesnaestinu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Oba trenera izvela su kombinirane sastave i to je svakako utjecalo na kvalitet prikazane igre, koja nije bila na razini renomea dva stara rivala. Rudar je bio mnogo bolji i zabilježio uvjerljivu pobjedu od 4:0. U 21. minuti Amel Neimarlija i Adis Crnović izveli su školsku akciju, ovaj posljednji odigrao je povratnu loptu Ramiću koji sa ivice 16-erca snažnim udarcem po sredini gola postiže prvi pogodak.

Znatno bolju igru domaći su pružili u 2. poluvremenu kada su napunili mrežu slabih Bišćana. U 50. minuti agilni Amel Neimarlija na asistenciju Crnovića udvostručuje vodstvo, a deset minuta kasnije, nakon kardinalne pogreške golmana Emira Krivdića, u listu strijelaca se upisuje Armin Duvnjak. Konačan rezultat postavio je Amel Neimarlija u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to lijepa kombinacija Bajramovića i Neimarlije, koju je ovaj posljednji prisebnim udarcem ubacio u malu mrežicu nemoćnog Krivdića za konačnih 4:0.

Pobjedom protiv Jedinstva u završnici Kupa Federacije, Rudar je izborio plasman u šesnaestinu finala Kupa Bosne i Hercegovine u kojem će učestvovati 16 premijerligaša, deset predstavnika Federacije i šest klubova iz Republike Srpske.